İade Koşulları

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde Lyson.com.tr ’ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.
İadelerinizle Alakalı Her Türlü Sorularınızda Lyson.com.tr Adresinin Size Atamış Olduğu Sipariş Numarasını Belirtmeniz Gerekmektedir.
Lyson.com.tr tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süreden daha erken ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.
Lyson.com.tr ‘den satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (7) gün içerisinde değişimi yapabilmektedir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Lyson.com.tr satılan tüm ürünler . orijinal olup üretici firmaların ve Lyson.com.tr garantisi altındadır.
Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.
Ürünlerin herhangi bir yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte veya yazarkasa fişi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının veya yazarkasa fişinin temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.
Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı gidiş – geliş müşteri tarafından ödenecektir.
İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.
Fabrikasyon hatası bulunan ürünlerin iadesinde kargo ücreti geliş ve gidiş olarak Lyson.com.tr`ye aittir.
Siparişin yanlış gönderilmesinden kaynaklanan değişimlerde kargo ücreti geliş ve gidiş olarak Lyson.com.tr`ye aittir.
Siparişin yanlış oluşturulmasından kaynaklanan değişimlerde hata müşteriye ait olduğu için kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere müşteriye aittir.